Vyhledávání

rozšířené vyhledávání ...

Facebook

 

Obsah

 

Pátek 16. 9. 2016

1. Masarykovo náměstí

14:00 Miro Šmajda a Terrapie (SK)
15:00 Slavnostní fanfáry – Znojemské žestě
15:15 Otevírání mázhauzů na Masarykově náměstí   
16:00 Bratři Ebenové
17:30 Katapult
19:00 Jelen
20:30 Příchod krále Jana Lucemburského s průvodem, ohňová show – Pa-Li-Tchi, Theatrum Pyroboli
22:00 Divokej Bill

 

2. Horní náměstí

13:00 CODEX
14:30 Dětský folklorní soubor Dyjavánek
16:30 Dechová hudba Amatéři z Dobšic
18:30 Vlasta Horváth
21:00 TEAM Revival ZN

 

 3. Na Káře

17:00

FruFru

19:00

Abraxas

21:00

Květy

 

 4. Václavské náměstí

moderuje Libor Olšan

13:00 zahájení konšelem města - slavnostní rytířský turnaj Honorata
13:30 Divadlo bez střechy - divadelní představení
14:00 Holba - historická hudba
14:30 kejklíř Slávek - kejkle a žonglování
15:00 Gnomus - středověká muzika
15:30 Honorata - šermířské vystoupení
16:00 Přemyslovci - středověká pohádka
16:30 Gnomus - středověká muzika
17:00 Animata Dance - vystoupení tanečnic
17:30 Lucrezia Borgia - dobová hudba
18:00 In flamenus - orientální vystoupení
18:30 Divadlo bez střechy - divadelní představení
21:30 Fiburo - ohňová show, hudební doprovod Gnomus a Musica Canora


5. Mikulášské náměstí

moderuje Milan Jonáš

13:00 zahájení konšelem města, slavností rytířský turnaj Merlet
13:30 kejklíř Vlasta - představení pro děti
14:00 Musica Canora - historická hudba
14:30 Honorata - šermířské vystoupení
15:00 Animata Dance - vystoupení tanečnic
15:30 Divadlo bez střechy - divadelní představení
16:00 Musica Canora - historická hudba
16:30 Merlet - rytířský turnaj
17:00 kejklíř Jonáš - kejklířské vystoupení
17:30 Gnomus - středověká muzika
18:00 Honorata - šermířské vystoupení
18:30 kejklíř Vlasta - žonglérské vystoupení
21:30 In flamenus - ohňová show, hudební doprovod hudba Arcus


Kaple sv. Václava

15:00

Ventus - romantická historická hudba

17:00 Ventus - romantická historická hudba
21:00 Ventus - romantická historická hudba

Prostranství kolem chrámu sv. Mikuláše

- Páni z Rukštajnu a přátelé
- tradiční středověké vojenské ležení s ukázkami zbraní, zborojí a života rytířů v historickém táboře s ukázkou středověké kuchyně, střeleckých a lučištnických dovedností, ale také souboje urozených rytířů
- kejklířská a žonglérská dílna pro děti - kejlíř Sacramont
- focení na velbloudech - Žaneta Krákošková
- hadi, kouzla a čáry - čaroděj Cave
 

Noční hudba v ulicích aneb středověk nespí - začátek ve 22:30

22:30 Divišovo náměstí - před městským archivem - Musica Canora
22:30 Obrokova ulice - před městským úřadem - Gnomus
22:30 Ulice Přemyslovců - naproti městskému pivovaru - Arcus
22:30 Ulice Zámečnická - Holba

 

 6. Vinný trh (nám. Slepičí trh)

11:00 - 22:00

Ochutnávka vín vinařů Znojemské vinařské podoblasti a Rakouska formou pochůzkové degustace, občerstvení k vínu, vystoupení cimbálových muzik

14:00 Cimbálová muzika Denár
20:00

Neoveská cimbálová muzika

7. Kolbiště (Horní park)

16:00   

Divadelní a kaskadérská společnost  ŠTVANCI - rytířský jezdecký turnaj

  

8. Hradební příkop a Střelniční věž

POHÁDKOVÁ A HERNÍ ZÓNA PRO DĚTI - Historické a outdoorové hry pro všechny děti do 99 let, pohádky pro malé i velké.

 

 9. Znojemský hrad u rotundy s. Kateřiny - VOC Znojmo

14:00 – 20:00 

Ochutnávky vín VOC Znojmo formou pochůzkové degustace, Cimbálová muzika Šmytec

 

 10. Malá Mikulášská - ULIČKA CHUDINY

Zažijte atmosféru chudinské čtvrti v době raného středověku.

 

Sobota 17. 9. 2016

                            

1. Masarykovo náměstí

11:00 Atmo Music
12:30 Big Band ZUŠ Znojmo, řídí Karel Fojtík
14:30 Příchod krále Jana Lucemburského s průvodem
16:00 UDG
17:30 Marta Jandová
19:30 IMT SMILE (SK)
21:00 Škwor
22:00 Ohňostroj – Theatrum Pyroboli

 

2. Horní náměstí

11:00 Rocková skupina Freeband
12:30 T.N.T. – soubor muzikálových herců
15:00 Dobová hudba Tempus
17:00 Cimbálová muzika Antonína Stehlíka
18:30 Dobová hudba Lucrezia Borgia
20:30 Populární zpěvačka Eva Pilarová

 

3. Na Káře

15:00

Phoenix

17:00

Korben Dallas

20:30

Barbora Poláková

  

4. Václavské náměstí

moderuje Libor Olšan

10:00 zahájení
10:30 Musica Canora - středověká hudba
11:00 Honorata - šermířské vystoupení
11:30 Merlet - šermířské vystoupení
12:00 kejklíř Vlasta - žonglérské vystoupení
12:30 Honorata - šermířské vystoupení
15:30 Holba - historická hudba
16:00 Inflamenus - orientální vystoupení
16:30 Honorata - šermířské vystoupení
17:00 Přemyslovci - pohádka pro děti
17:30 Animata Dance - středověké tance
18:00 Divadlo bez střechy - dobové divadlo
18:30 Holba - historická hudba
19:00 Angel Tribe - orientální tanečnice
19:30 kejklíř Slávek - kejklířské vystoupení
20:00 Inflamenus, Arcus - oheň a hudba

 


5. Mikulášské náměstí

moderuje Milan Jonáš

10:00 zahájení
10:30 Holba - historická hudba
11:00 Musica Canora - středověká hudba
11:30 Musica Canora - středověká hudba
12:00 Animata Dance - dobové tance
12:30 kejklíř Slávek - žonglérské vystoupení
15:30 Divadlo bez střechy - středověké divadlo
16:00 Merlet - šermířské vystoupení
16:30 Honorata - šermířské vystoupení
17:00 Gnomus - historická a world muzika
17:30 kejklíř Jonáš - kejklířské vystoupení
18:00 Musica Canora - středověká hudba
18:30 Merlet - šermířské vystoupení
19:00 Animata Dance - středověké tance
19:30 Honorata - šermířské vystoupení
20:00 Fiburo, Gnomus a Musica Canora - oheň a hudba

 

Kaple sv. Václava

11:00 Ventus - koncert dobové hudby
16:00 Ventus - koncert dobové hudby
19:00 Ventus - koncert dobové hudby

 

Prostranství kolem chrámu sv. Mikuláše 

- Páni z Rukštajnu a přátelé
- tradiční středověké vojenské ležení s ukázkami zbraní, zborojí a života rytířů v historickém táboře s     ukázkou středověké kuchyně, střeleckých a lučištnických dovedností, ale také souboje urozených rytířů
- kejklířská a žonglérská dílna pro děti - kejlíř Sacramont
- focení na velbloudech - Žaneta Krákošková
- hadi, kouzla a čáry - čaroděj Cave


Hudba v ulicích aneb středověk nespí

22:30 Divišovo náměstí - před městským archivem - Gnomus
22:30 Obrokova ulice - před městským úřadem - Musica Canora
22:30 Ulice Přemyslovců - naproti znojemskému pivovaru - Holba

 

6. Vinný trh (nám. Slepičí trh)

11:00 – 22:00 

Ochutnávka vín vinařů Znojemské vinařské podoblasti a Rakouska formou pochůzkové degustace, občerstvení k vínu, vystoupení cimbálových muzik

11:00 Cimbálová muzika Vinohrádek
11:30 Cimbálová muzika Veltlínek
12:00 Cimbálová muzika Pavla Růžičky
17:00 Neoveská cimbálová muzika

  

7. Kolbiště (Horní park)

11:00 

Divadelní a kaskadérská společnost ŠTVANCI - rytířský jezdecký turnaj

16:00    

Sokolnictví aneb vznešené umění lovu

20:00     

Divadelní a kaskadérská společnost ŠTVANCI - rytířský jezdecký turnaj

  

8. Hradební příkop a Střelniční věž

POHÁDKOVÁ A HERNÍ ZÓNA PRO DĚTI - Historické a outdoorové hry pro všechny děti do 99 let, pohádky pro malé i velké.

 

 9. Znojemský hrad u rotundy sv. Kateřiny - VOC Znojmo

12:00 – 20:00   

Ochutnávky vín VOC Znojmo formou pochůzkové degustace, Cimbálová muzika Jožka Šmukař

 

10. Malá Mikulášská - ULIČKA CHUDINY

Zažijte atmosféru chudinské čtvrti v době raného středověku.

 

Neděle 18. 9. 2016 

 

Na Káře

12:00

Pohádka

13:30

Bombarďák

15:00

Bezobratři