Znojemské historické vinobraní: cesta ke slavnostem bude o rok delší

Když na jaře konšelé hlásali „Je to na dobré cestě“, nedokázali jsme si ani představit, že se nám do cesty postaví překážky v podobě opatřeních, které nám neumožní Znojemské historické vinobraní pořádat. Slavnosti vína tak, jak je znáte, musíme přesunout na rok 2022.

Znojemské historické vinobraní je největší akcí svého druhu u nás s bohatým programem na 13 scénách v historickém centru města, kterou každoročně navštíví 80 000 až 90 000 lidí. Letos se mělo vinobraní konat ve dnech od 10. do 12. září. „Doufali jsme, že díky příznivější situaci v souvislosti s pandemií budeme znát také výhled na září. Podle predikcí a stávajících podmínek se ale ani na podzim nevyhneme sektorování kulturních akcí a možná i jiných přísnějších podmínek. To je pro nás nemyslitelnou překážkou, kterou nemůžeme organizačně dodržet. Mrzí nás to, ale i letos Znojemské historické vinobraní neproběhne,“ vysvětluje František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

„Moc nám záleží na tom, abychom si co nejdříve mohli užít největší slavnosti vína v České republice. Nechceme však žádným způsobem ohrozit Znojmáky, ani přijíždějící návštěvníky. Za současných podmínek bychom navíc nebyli schopni udělat vinobraní v takové kvalitě, jak jej všichni znají. Je nám to líto, ale musíme si na Znojemské historické vinobraní ještě rok počkat. Vstupenky lze buď vrátit, nebo je využít v příštím ročníku. Zůstávají tedy v platnosti a my věříme, že si je příznivci vinobraní ponechají a vydají se k nám do Znojma na návštěvu i v roce 2022,“ říká Jakub Malačka, starosta města Znojma.

„I když přicházíme o naše znojemské slavnosti, tak vinobraní jako nejdůležitější vinařská část roku proběhne. Proto už teď připravujeme s vinaři program, kdy budeme zvát nejen do Znojma, ale i do přilehlých vinařských obcí. Takovým způsobem jsme schopni rozptýlit návštěvníky tak, abychom dodrželi opatření,“ doplňuje Koudela. Alternativní program v podobě Vinařských t®ipů proběhl už v loňském roce. Na stejný koncept se připravujeme i letos, a to opět na druhý zářijový víkend. Podrobný program a rozsah akce zanedlouho zveřejníme. Už teď ale můžeme prozradit, že se do příprav zapojí nejméně desítka vinařských spolků a obcí.

Znojemské historické vinobraní se uskuteční 9. až 11. září 2022. Zakoupené vstupenky na zrušené ročníky zůstávají v platnosti. Kdo přesto bude chtít zakoupenou vstupenku na letošní vinobraní vrátit, může tak učinit prostřednictvím sítě Tickestream, buď elektronicky nebo na pobočce, kde si permanentku zakoupil, a to do 30. září 2021.

Aktuální informace sledujte na www.znojemskevinobrani.cz nebo na Facebooku.

Karel Semotam
vedoucí marketingu