about

Kam s autem?

Parkoviště

Pro návštěvníky Znojemského vinobraní je připraveno celkem pět bezplatných záchytných parkovišť. Na tato parkoviště budou návštěvníci naváděni ze všech příjezdových cest. Z parkovišť se dá k městským branám dojít klidnou chůzí do 30 minut. V případě parkoviště u Louckého kláštera bude v jeho blízkosti jezdit zdarma po celý pátek i sobotu kyvadlová doprava. Kompletní jízdní řády kyvadlové dopravy najdete ZDE. Jednotlivá parkoviště i další důležité body najdete v online mapě Google.

signature

Melkusova – Městská plovárna Louka

Záchytné parkoviště u plovárny Louka je vhodné pro všechny návštěvníky přijíždějící ze směru od Vídně. Navigace bude umístěna na příjezdu do Znojma po ul. Dukelských bojovníků a také od Nového Šaldorfu. Zastávka kyvadlové dopravy je z parkoviště vzdálena 300 m.

Docházková vzdálenost k nejbližšímu vstupu do areálu Znojemského historického vinobraní je cca. 20 min. Zde mohou parkovat i autobusy.

Přímětická – SOU a SOŠ Přímětická

Záchytné parkoviště v areálu SOU a SOŠ SČMSD je určeno výhradně pro osobní automobily, které přijíždějí ze směru od Prahy/Jihlavy. Po příjezdu do Znojma po ul. Pražská vás navigace povede na ulici Legionářskou a Přímětickou, kde se nachází záchytné parkoviště. Zastávka kyvadlové dopravy je vzdálena 50 m.

Docházková vzdálenost k nejbližšímu vstupu do areálu Znojemského historického vinobraní je cca. 10 min.

28. října – podél železniční stanice

Nové záchytné parkoviště u vlakového nádraží je určeno především pro osobní automobily, které přijíždějí ze směru od Brna/Moravských Budějovic a Vídně. Po příjezdu do Znojma po ul. Suchohrdelská vás navigace povede přímo na ul. 28. října, na kterou odbočíte po přejetí železničního mostu. Záchytné parkoviště se bude nacházet po levé straně 350m, od sjezdu z hlavní silnice. Parkoviště je určeno pouze pro návštěvníky ZHV s platnou vstupenkou. Zastávky kyvadlové dopravy jsou v přímé blízkosti.

Docházková vzdálenost k nejbližšímu vstupu do areálu Znojemského historického vinobraní je cca. 10 min.

Klášterní – nádvoří ZŠ JUDr. Josefa Mareše

Nové záchytné parkoviště u základní školy je vhodné pro všechny návštěvníky přijíždějící ze směru od Vídně. Navigace bude umístěna na příjezdu do Znojma po ul. Dukelských bojovníků a také od Nového Šaldorfu, stejně jako k parkovišti na ulici Melkusova. Zastávka kyvadlové dopravy je z parkoviště vzdálena 100 m.

Docházková vzdálenost k nejbližšímu vstupu do areálu Znojemského historického vinobraní je cca. 20 min.

Krystal Park Přímětice – volná plocha za ulicí Výrobní

Nové velkokapacitní záchytné parkoviště v areálu Krystal Park v Příměticích je určeno pro osobní automobily, které přijíždějí ze směru od Prahy/Jihlavy. Nachází se za ulicí Výrobní na volné asfaltové ploše. Po příjezdu do Znojma po ul. Pražská vás navigace povede na ulici Legionářskou, Přímětickou až do Přímětic, kde se nachází záchytné parkoviště. Zastávka kyvadlové dopravy je z parkoviště vzdálena 200 m.

Docházková vzdálenost k nejbližšímu vstupu do areálu Znojemského historického vinobraní je cca. 25 min.