Znojemské vinobraní láskyplné, díky vám. Představujeme novou vizuální kampaň

Láskyplný, největší a jedinečný festival –⁠⁠⁠⁠⁠ ⁠⁠⁠⁠díky vám. To je Znojemské historické vinobraní v nové kampani pro 40. ročník, kde ukáže momenty z předešlých let na černobílých fotografiích. “V kampani, která symbolicky startuje na svátek zamilovaných, děkujeme návštěvníkům, že s námi už po čtyřicáté vytvářejí jedinečný, láskyplný a největší festival vína v České republice,” popisuje František Koudela, ředitel Znojemské Besedy pořádající Znojemské historické vinobraní.

Průvod krále Jana Lucemburského, hudební a historický program, odpočinkové zóny, edukační aktivity, vinařské mázhauzy, tržiště a rytířské turnaje představí Znojemské historické vinobraní v termínu 13. až 15. září 2024. Se 13 scénami a více jak 200 programovými body se řadí k největším festivalů v České republice. “Historický odkaz návštěvy krále Jana Lucemburského je vedle vína bezpochyby hlavním symbolem vinobraní u nás. Právě inscenace jeho průvodu je opravdu jedinečná a jsme rádi, že každým rokem přiláká kolem 80 tisíc návštěvníků nejen z různých koutů republiky, ale také z různých zemí,” říká Bohumila Beranová, místostarostka města Znojma.

image
image
image
image

Fotografie využité pro kampaň pocházejí od Zdeňka Dvořáka, který je několik let dvorním fotografem znojemského vinobraní. Právě se snímky z festivalu nedávno oslavil také úspěšné hodnocení porotou významné novinářské soutěže Czech Press Photo 2023, které jsou díky ocenění vystaveny v Nové budově Národního muzea v Praze. Fotografie postav z průvodu ve vizuálu kampaně doplňují přívlastky jako LÁSKYPLNÝ –⁠⁠⁠⁠⁠ festival pro každého, NEJVĚTŠÍ –⁠⁠⁠⁠⁠ festival vína a historie v České republice a JEDINEČNÝ –⁠⁠⁠⁠⁠ průvod krále Jana Lucemburského. Důležité je poděkování, které patří všem návštěvníkům a podporovatelům Znojemského historického vinobraní.

Program 40. ročníku láká na interprety jako je Ewa Farna, IMT Smile, Wohnout, Monkey Business, Nedivoč, The Stylist, Folklórny súbor Karpaty a spoustu dalších. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream za nejvýhodnější cenu do 30. dubna.

Karel Semotam
vedoucí marketin
gu